Домінас Валентина Михайлівна директор КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР, м. Суми

Описание

   Комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради є закладом охорони здоров’я, що надає послуги вторинної/спеціалізованої медичної допомоги та має статус опорного закладу Сумської ОТГ.
          З 2009 року підприємство очолює заслужений лікар України Домінас Валентина Михайлівна.
         В 2022 році заклад законодавчо закріпив за собою право на власний «бренд» - фірмовий логотип КНП « Центральна міська клінічна лікарня» СМР. Колектив лікарні сьогодні налічує 775 осіб. Ліжковий фонд - 360 ліжок . Щорічно в умовах стаціонару отримують спеціалізовану медичну допомогу близько 17 тис пацієнтів з різною патологією, в амбулаторних умовах – до 190 тис пацієнтів. 
  Стаціонарна допомога надається за напрямками: «Хірургія» (класична, малоінвазивна, ендоскопічна, ендоваскулярна); «Терапія» (неврологія, кардіологія, в т.ч інтервенційна кардіологія, пульмонологія), «Відновне лікування», «Паліативна допомога».
     На базі закладу функціонує Центр цереброваскулярної та серцево – судинної патології, який об’єднав відділення інтервенційної кардіології, реперфузійної та інтенсивної терапії, інсультне відділення з неврологічними ліжками, нейрохірургічне відділення та відділення реабілітації, що дає можливість проводити повний цикл лікування та реабілітації пацієнтів з серцево-судинною патологією в одному місці.
      Колектив лікарні постійно розвивається в професійній сфері; бере участь в суспільних заходах, долучається до благодійної допомоги та волонтерських проектів КНП « Центральна міська клінічна лікарня» СМР завжди були і залишаються першими в багатьох сферах діяльності.
 
            Професійні здобутки 2022 року:
           В 2022 році лікарня почала розвиток в напрямку « Трансплантологія». Договір про співпрацю з Інститутом серця МОЗ України було підписано в серпні, а на кінець 2022 року вже було успішно проведено трансплантацію 6 нирок від посмертного донора.
          У січні 2023 року, вперше в Сумській області на базі лікарні проведено пересадку серця від померлого донора. Операцію провела команда Інституту серця МОЗ України на чолі з кардіохірургом світового рівня, директором Інституту серця Борисом Тодуровим. На сьогодні в лікарні вже проведено 3 успішних пересадки серця, пересадку печінки, пересадку 11 нирок від посмертного донора. КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР перші і єдині в області виконують:
 
- Стентування при хронічних оклюзіях
- Біфуркаційні стентування
- Імплантацію CRT-D-трьохкамерного стимулятора із функцією дефібрилятора.
- Емболізацію печінкових артерій пухлини печінки, ускладнену внутрішньою кровотечею
- Хіміоемболізацію неоперабельної пухлини підщелепної залози.
- Встановлення ревізійного ендопротезу зі зміщеною віссю.
- Пластику дефектів шкіри поворотним клаптем на судинній ніжці
- Тимпаннопластику PRF лоскутом
- Ендоскопічну полісинусотомію
 
     Протягом 2022 року:
- впроваджено високотехнологічні рентгенендоваскулярні методики лікування серцево-судинної, судинної патології та онкологічних захворювань (імплантація одно-дво-камерних кардіостимуляторів, стентування судин нижніх кінцівок при критичній ішемії та загрозі ампутації, балонна ангіопластика, тромбаспірація ),
- розширено перелік можливостей ортопедично- травматологічної служби: проваджено вісім новітніх методик лікування суглобів та допоміжного апарату, 
- розширено перелік послуг з естетичної гінекології: лабіопластика, худопластика, пластика великих статевих губ , нитковий ліфтинг, інтимний філлінг),
- розширено спектр надання послуг з відновного лікування. До вже існуючих, додались ще 4 апаратних метода реабілітаційної допомоги, в тому числі дозована підводна тракція хребта за допомогою універсального апарату Адьціона 01, який на сьогодні є єдиним в Сумській області. 
 
Попереду багато планів, КНП « Центральна міська клінічна лікарня» СМР продовжує свій розвиток!
 


×